Navigácia

Partners


Hodnotenie škôl

INEKO je mimovládna nezisková organizácia, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cieľom odstraňovať prekážky dlhodobého pozitívneho vývoja slovenskej ekonomiky a spoločnosti zverejňuje od roku 2008 hodnotenie škôl na základe dosiahnutých výsledkov. Koncom marca aktualizoval poradie škôl. Z 1272 hodnotených škôl Slovenska sa naša škola umiestnila na skvelom 77. mieste. V rámci Košického kraja nás teší postup na 15. miesto a spomedzi škôl okresu Košice - okolie bola naša škola hodnotená najlepšie. Hodnotenie ŠKOLA S VÝBORNÝMI VZDELÁVACÍMI VÝSLEDKAMI nás teší i zaväzuje. Ďakujeme všetkým pedagógom, ktorí sa vďaka svojej zodpovednej, oduševnelej práci, pričinili o tento výsledkok. Ďakujeme aj cteným rodičom, ktorým záleží na vzdelaní ich detí a v spolupráci s nimi sa nám darí dosahovať tieto výsledky. A poďakovanie patrí aj žiakom, ktorí na sebe pracujú a vedia, že vzdelanie je ich kľúčom do budúcnosti. Prajeme všetkým dobré výsledky aj v tomto školskom roku.

 

Videozáznamy

Pondelok 23. 4. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Pondelok 23.4.2018)
Rastislav Knežik (5.B)
Vojtech Šerfőző (8.B)
Zajtra (Utorok 24.4.2018)
Natália Chovancová (4.C)
Klaudia Vályiková (9.B)
Juraj Gábor (4.B)
Juraj Petrík (9.B)
Juraj Stupák (6.A)
Pozajtra (Streda 25.4.2018)
Marek Ganyó (6.B)

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou
  Československej armády 15, 045 01 Moldava nad Bodvou
 • +421 x 55 4602134
Počet návštev: 6809363

Vitajte!

Neučte svoje deti byť bohatými. Učte ich byť šťastnými. Aby potom, keď vyrastú, poznali hodnotu vecí. Nie ich cenu.

Škola priateľská k deťom

 • Mestské kultúrne stredisko v Moldave nad Bodvou vyhlásilo výtvarnú súťaž Život na lúke, v lese a vo vode. Výsledky súťaže sú už známe. Vyhodnotenie, ktorého sa zúčastnia aj autori ocenených prác z našej školy sa uskutoční dňa 23.4.2018 v Mestskom parku. Blahoželáme!

  V kategórii I. stupeň:

  3. miesto Bence Zsóka 4.A

  V kategórii II. stupeň:

  2. miesto Gabriela Rakacká 6.B

  2. miesto Michaela Szopková 7.B

  Ďakujeme pedagógom, pod vedením ktorých žiaci tvorili, Mgr. Soni Maléterovej a PaedDr. Zuzane Debnárovej.

 • Dňa 20.4.2018 sme s predstihom oslavovali. Na našej škole sme pripravili darčeky pre našu ZEM. Najprv sme jej obyvateľov /našich žiakov/ prostredníctvom rozhlasovej relácie oboznámili s významom tohto sviatku, poskytli informácie o nevyhnutnosti viac aj konať. A potom sa naozaj aj konalo. 26 tried vyzbrojených s vrecami na odpad, rukavicami a hlavne odhodlaním si rozdelilo areál školy, blízkeho i vzdialenejšieho okolia. A čistilo sa. Pre prvákov a druhákov to bola hračka. Areál školy je pekný, čistý, ale starší žiaci to za plotom našej školy už mali ťažšie. Ozaj sa niektorí ľudia nesprávajú ako ľudia a žiaci mali čo robiť na priestranstvách, ktoré sa rozhodli vyčistiť. Piataci sa postarali o lúku okolo dielní SPŠ, šiestaci o areál pod kopcom, siedmaci o okolie asfaltovej cesty smerom na kopec a okolie areálu bývalého VOP, ôsmaci čistili planinu smerom na Debraď. Vrecia naplnené odpadom zhromaždili v areáli pod kopcom. Darčekov bolo ale viac. Vedomosti žiakov preveril test, deviataci pripravili pre žiakov 3. a 4. ročníka EKO hodinu v prírode. Na stanovištiach v areáli školy riešili triedne kolektívy zaujímavé úlohy a úžívali si ich nielen aktéri, ale aj organizátori. Deviataci nakoniec už tradične opäť vytvorili z vrchnákov PET fliaš mandalu. Tento rok pestrý motýľ so zemeguľou na krídle znázorňoval, že nielen život motýľa je krehký, ale aj ten náš na ZEMI. Na záver sa žiaci zišli na nádvorí školy unavení, ale určite spokojní si vypočuli vyhodnotenie dnešného dňa a triedne ko

 • Na praktickom cvičení v rámci vyučovania predmetu biológia si žiačky 7.B triedy precvičili nácvik ošetrenia povrchovych poraneni a učili sa tiež ako majú správne zmerať tlak. Ktovie, či sa niektoré z nich nenadchli a rozhodnú sa pre štúdium v oblasti zdravotníctva, alebo získané vedomosti a zručnosti uplatnia v praktickom živote.

 • Centrum voľného času - CVrČek pripravil dňa 13.4.2018 pre žiakov 4. ročníka zaujímavé zábavno – poučné strEtKO s environmentálnou tematikou. Žiaci sa formou prezentácii oboznámili so vzácnymi stromami, ktoré rastú v našom okolí. Dozvedeli sa, aký dôležitý a neoceniteľný význam majú stromy v prírode. Po prezentácii nasledoval interaktívny kvíz, ukážka vetvičiek a šišiek ihličnatých stromov a rôzne súťaže, v ktorých si pomocou moderných technológií, iPadov a interaktívnej tabule zopakovali nadobudnuté vedomosti. Stretko žiakov obohatilo o nové poznatky. Deti najviac zaujali aktivity s modernými technológiami iPadmi. Ďakujeme CVrČku za pozvanie, zmysluplne strávený čas a opäť skvelú organizáciu.

 • V Košiciach sa dňa 17.4.2018 uskutočnilo Okresné kolo matematickej olympiády. Je viac matematických súťaží, ale matematická olympiáda je pre najlepších z najlepších. Tešíme sa. Veľa šikovných matematikov z našej školy obstálo aj v tejto súťaži.

  V kategórii Z7 sa na 3. mieste umiestnil Erik Szmolniczky zo 7.B triedy. V kategórii Z6 máme až 5 úspešných riešiteľov - Tobias Hrabovčák 6.C, Katarína Képešová 6.A, Vladimír Šukaľ 6.B, Vanessa Verböcziová 6.A, Juraj Stupák 6.A.

  Blahoželáme, ďakujeme pedagógom, pod vedením ktorých sa pripravovali Mgr. Gabriele Šoffa, Ing. Zdenke Fiedlerovej a Ing. Silvii Spišákovej.

 • Združenie Orava - nezisková, mimovládna a profesijná organizácia, zastupujúca záujmy detí, pedagógov, rodičov a sympatizantov školy vyhlásil už šestnásty ročník Týždňa hlasného čítania. V škole si záujemci mohli ľubovoľne zvoliť jeden týždeň v mesiaci apríl, ktorý venovali Týždňu hlasného čítania. Myšlienkou tejto akcie je zblížiť svet dospelých so svetom detí prostredníctvom príbehov a rozprávok. Žiaci I.A, II.A, II.B a II.C sa do tejto zaujímajej aktivity s chuťou zapojili. Prváci s knihou Na farmárskom dvore riešili zaujímavé úlohy, oboznámili sa s mnohými druhmi zeleniny. Niektoré pre nich menej obľúbené či známe aj ochutnali a čuduj sa svete - aj im zachutili. V pracovných listoch tvorili, vymýšľali, hádali. Veľkou oporou pre nich boli aj ich rodičia či príbuzní, ktorí im v tento týždeň minimálne 30 minút denne nahlas čítali. Vystriedali sa nielen mamky, ockovia, ale aj starí rodičia, súrodenci. Na záver spoločne vyriešili hádanku a zistili, základným kameňom pre každého veľkého aj malého čitateľa na celom svete, bez poznania ktorého by mu boli všetky rozprávky a príbehy utajené a nespoznané - je abeceda. Posledný deň oslavili prváci chutnou desiatou, ktorú si každý vlastnoručne pripravil a svoj chlebík potešili krásnymi obrázkami z chutnej, čerstvej zeleniny /určite aj žalúdky/. Ani druháci nelenili. Oni, už zručnejší čitatelia zažili tiež týždeň plný zaujímavých zážitkov s knihou. Do 2. A zavítala aj pani Almásiová, babka žiačky triedy, ktorá im spestrila hodinu prečít

 • Viete, že žerucha je zázračná?

  Túto najrýchlejšiu zeleninu si vypestovali žiaci 9.A na hodine Svet práce s Mgr. M. Drotárom.

  Drobná nenáročná bylinka v sebe dokáže vytvoriť vitamíny A, B1, B3, B6, C, E aj K a minerály draslík, sodík, vápnik, fosfor, železo a jód.

  Žerucha pôsobí prospešne na metabolizmus, vďaka čomu býva súčasťou detoxikačných kúr. Jej schopnosť prečisťovať krv a zbavovať telo toxínov bola významná už v antike. Podporuje činnosť podžalúdkovej žľazy, pečene aj žlčníka, vďaka čomu pomáha stráviť aj mastné jedlá. Ak si chcete dopriať niečo ťažké, dokážete to zjemniť aspoň šalátom, v ktorom bude prítomná aj žerucha. Žuvaním drobnej rastlinky si zlepšíte náladu, pretože váš mozog začne vylučovať hormón šťastia serotonín. Zároveň si spevníte ďasná.

 • V dňoch 9.4. - 12.4. 2018 navštívili žiaci našej školy /tretiaci,štvrtáci,/ Ornitologický stacionár v Drienovci, ktorý slúži na monitorovanie migrácie vtákov, krúžkovanie vtákov a osvetu o ochrane vtákov a práci ornitológa. Tento projekt prebieha už dvanásty rok, avšak tento rok bol sprístupnený aj mládeži. Zážitkové vyučovanie formou turistickej vychádzky /hodinová pešia túra, pozorovania prírody /bezstavovce v mokradiach, ich odchyt a pozorovanie pod lupou, určovanie druhov prirovnávaním k obrázkom/, priamych ukážok z odchytu a krúžkovania vtákov, to všetko zanechalo vo vyše 120 žiakoch hlbšie poznatky a príjemné pocity.

 • Slovenská agentúra životného prostredia zorganizoval 23. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže ZELENÝ SVET 2018, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo životného prostredia SR. Záštitu nad súťažou prevzali Zastúpenie Európskej komisie v SR a Slovenská komisia pre UNESCO

  V kategórii komix nás teší 1. miesto Nely Demkovej zo 4.A triedy, ktorá sa si svoje ocenenie preberie osobne v Banskej Bystrici na slávnostnej vernisáži. Blahoželáme!

  Niečo o súťaži:

  Téma: Zmena či premena?

 • Úspešne sa zapojili žiaci našej školy do 3. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže - Kľúče od zlatého mesta. Téma tohoročnej súťaže: Štyri ročné obdobia umožnila tvorcom umelecky vyjadriť dôvody, prečo miesto, v ktorom žijú, považujú za výnimočné v každom ročnom období. Práca Tamary Urbánovej – Čarovný prútik z môjho mesta, získala v II. kategórii Čestné uznanie. Blahoželáme Tamarke, ďakujeme PhDr. Ivete Klajberovej, pod vedením ktorej tvorila.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou
  Československej armády 15, 045 01 Moldava nad Bodvou
 • +421 x 55 4602134

Fotogaléria