Navigácia

Partners


Hodnotenie škôl

INEKO je mimovládna nezisková organizácia, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cieľom odstraňovať prekážky dlhodobého pozitívneho vývoja slovenskej ekonomiky a spoločnosti zverejňuje od roku 2008 hodnotenie škôl na základe dosiahnutých výsledkov. Koncom marca aktualizoval poradie škôl. Z 1272 hodnotených škôl Slovenska sa naša škola umiestnila na skvelom 77. mieste. V rámci Košického kraja nás teší postup na 15. miesto a spomedzi škôl okresu Košice - okolie bola naša škola hodnotená najlepšie. Hodnotenie ŠKOLA S VÝBORNÝMI VZDELÁVACÍMI VÝSLEDKAMI nás teší i zaväzuje. Ďakujeme všetkým pedagógom, ktorí sa vďaka svojej zodpovednej, oduševnelej práci, pričinili o tento výsledkok. Ďakujeme aj cteným rodičom, ktorým záleží na vzdelaní ich detí a v spolupráci s nimi sa nám darí dosahovať tieto výsledky. A poďakovanie patrí aj žiakom, ktorí na sebe pracujú a vedia, že vzdelanie je ich kľúčom do budúcnosti. Prajeme všetkým dobré výsledky aj v tomto školskom roku.

 

Videozáznamy

Streda 20. 6. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 20.6.2018)
Lucas Gábor (1.C)
Lilien Gáborová (1.C)
Dávid Savkanič (4.B)
Mgr. Valéria Hercegová
Zajtra (Štvrtok 21.6.2018)
Michaela Boková (2.B)
Eugénia Horváthová (4.B)
Eva Barkászová
Pozajtra (Piatok 22.6.2018)
René Mikolášik (8.A)
Zoja Müllerová (5.A)
Radka Čimpoješová (7.B)

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou
  Československej armády 15, 045 01 Moldava nad Bodvou
 • +421 x 55 4602134
Počet návštev: 6890606

Vitajte!

Mnoho ľudí zmešká malé radosti, pretože márne čaká na veľké šťastie.

Škola priateľská k deťom

 • Blahoželáme žiakom 7.B triedy ku skvelému 1. miestu v celoslovenskej súťaži SUPERTRIEDA! A samozrejme aj triednej učiteľke PhDr. Ivete Klajberovej a Mgr. Barbore Bystrej a Mgr. Soni Maléterovej, ktoré sa na ich úspechu spolupodieľali.

 • Svoj prvý školský výlet majú úspešne za sebou naši prváci. Návšteva ZOO Košice im poskytla dostatok priestoru na nové podnety, zábavu, ale učili sa aj zručnostiam, ako sa správať v dopravnom prostriedku a ako v ZOO veľa a bezpečne vidieť, zažiť a nerušiť zvieratá. Pri vchode ich privítali dva voľne sa pohybujúce pávie kohúty, ktoré v tesnej blízkosti predviedli nielen krásu svojich chvostových pier, ale aj silu nám až tak nelahodiaceho škrekotu. Okrem pozorovania zaujímavých žívočíšnych druhov navštívili prváci aj Dino park, kde ich privítalo veselé pasúce sa stádo stegosaurov. V nádhernom prostredí malebného údolia s potokom to dinosaurom ozaj pristalo - jednoducho zažili skvelú zábavu. Nechýbali ani prvé nákupy, hra na ihrisku. Tešíme sa, že to zvládli v pohode a bezpečne sa vrátili domov. Kam sa vydajú na budúci rok? I.A I.B I.C

 • Neopakovateľné zážitky, upevňovanie vzťahov v triednom kolektíve, 3 skvelé dni strávené v kruhu spolužiakov, výborná domáca strava, ochota majiteľa penziónu Jozefína v Krásnohorskej Dlhej Lúke....

  Áno, takýto bol školský výlet žiakov 7.B triedy, ktorí v termíne od 13.6.2018 – 15.6.2018 spoznávali krásy Slovenska – prírodné bohatstvo a čarovné zákutia Gemera.

  Náš výlet sme začali turistikou na Silickú planinu – Dievčenskú skalu. Skalnatý okraj Dievčenskej skaly ponúka prekrásny panoramatický výhľad na celú Rožňavskú kotlinu.

 • V Mestskej knižnici v Moldave nad Bodvou sme sa žiaci 5.C triedy aj s našou pani učiteľkou triednou Spišákovou, zúčastnili 15.6.2018 tvorivej dielne na tému tradičné pletenie košíkov. Za pomoci pani Smolnickej, vedúcej aktivity, sme uplietli svoje prvé košíčky. Niektorým z nás sa vydarili na výbornú a tým druhým treba ešte trochu trénovať. Veď posúďte sami. Choďte sa pozrieť na výstavku do Mestskej knižnice. Všetci sme sa zhodli na tom, že sa nám tam veľmi páčilo. Žiaci 5.C Foto

 • Dňa 14.6.2018 sa žiačka 2.C triedy Patrícia Oravczová a jej pedagóg Mgr. Valéria Komjátiová zúčastnili slávnostného odovzdávania cien na celoslovenskej súťaži Stvárni knihu 2018 v Bratislave. Slávnosť v Zichyho paláci viedla riaditeľka Kreatívneho klubu Luna, organizátorka súťaže, PhDr. Lívia Matulová Osvaldová, CSc. Nesmierne nás teší, že si Paťka prevzala cenu za 1. miesto v kategórii – školy, práve z rúk predsedu výtvarnej poroty, akademického maliara Martina Kellenbergera. Paťka sa do súťaže zapojila kreatívnym spracovaním knihy Peťka, ja a osem medvedíkov od Kvety Daškovej, ktorú si žiaci 2. C triedy spoločne prečítali v rámci mimočítankového čítania. Blahoželáme Paťke aj jej pedagógovi ku krásnemu úspechu. Na záver jedna myšlienka, ktorá odznela na vyhodnotení: „Krásne boli práce mladých i vekovo zrelších súťažiacich v klasických technikách či v počítačovej grafike. Výtvarná porota mala čo robiť, aby udelia ceny a odmeny. Je však jasné, že víťazom je láska ku knihe a ľudská kreativita!“

 • Dňa 15.6.2018 zažili príjemný lesnícky deň aj naši prváci a druháci. Zážitky našich tretiakov a štvrtákov, ktorí lesnícky deň zažili v Mestskom parku v Košiciach naznačili, že aj mladší spolužiaci sa majú načo tešiť. Areál parku pred budovou Školskej jedálne sa premenil na učebňu lesnej pedagogiky. Aj keď v zmenšenej podobe poskytli pracovníci Lesov Slovenska deťom množstvo nových informácií a hlavne veľa skúseností a zážitkov. Oboznámili sa a mohli si vyskúšať prácu lesníka, spoznávali lesné živočíchy, ich stopy, lesné dreviny, ich plody, listy, semená. Skladali drevené puzle, hrali hry a potešili sa so šteniatkom jazvečíka. V našom prefeminizovanom školstve sme radi privítali správnych lesníkov, ktorí trpezlivo a zaujímavo odovzdávali našim žiakom informácie a svoj vzťah k prírode. Ďakujeme. Foto Foto2

 • FDlho očakávaný výlet našich štvrtákov sa stal skutočnosťou. Dňa 11.6. sedenie v laviciach, učebnice, zošity sa na tento týždeň zamenili na turistiku, poznávanie prírody a miest, plávanie, jazdenie na koňoch a upevňovanie kamarátskych vzťahov. Hneď po príchode sme sa ubytovali v prostredí ranča Slnečný Majer v Stebníckej Hute obklopení krásnou prírodou a zvieratami. Na recepcii nás vítal francúzsky buldoček Rudo, ktorý sa stal miláčikom detí počas celého pobytu.

  Už prvý deň sme neleňošili. Spoznávali sme okolitú prírodu a prostredie, aby sme získané poznatky zúročili v pripravovanom kvíze. Každé ráno sme začínali obľúbenou rozcvičkou na sviežom vzduchu. Prvým výletom do Bardejovských kúpeľov a návštevou skanzenu sme si oprášili vedomosti z hodín vlastivedy. Spestrením boli nákupy suvenírov. Deň pokračoval bazénom, výrobou lapačov snov a aktivitou „Izba baví izbu“. V stredu nám počasie prialo a preto sme sa vybrali na turistiku do neďalekého Poľska. Návštevou kúpeľného mesta Wysova sme mali možnosť spoznať našu susednú krajinu. Po 12 km a 6 strávených hodinách chodenia sme si svoje svaly zregenerovali v bazéne a pri výrobe panáčikov. Vo štvrtok napriek nepriaznivému počasiu sme navštívili historické centrum mesta Bardejov. Severovýchod Slovenska ukrýva skvosty akými sú mestská radnica, bazilika sv. Egídia a zachovalé mestské hradby, ktoré deti mohli vidieť na vlastné oči. Vyvrcholením dňa bola dlho očakávaná jazda na koni, ktorému predchádzal vedomostný kvíz, výroba koníkov

 • Ku koncu školského roku sa nám podarilo uskutočniť ešte jednu vydarenú fyzikálnu akciu. Dňa 14. júna zavítal na našu školu RNDr. Jozef Kačmarčík, PhD, vedecký pracovník Oddelenia fyziky veľmi nízkych teplôt v košickom Ústave experimentálnej fyziky SAV.

  Vo svojom nabitom pracovnom programe si našiel čas, aby nás zoznámil zo supravodivosťou – javom, pri ktorom odpor materiálu náhle klesne na nulu a dochádza k úplnému vytláčaniu magnetického poľa z objemu supravodiča.

  Tento jav má množstvo fascinujúcich využití napríklad v prístrojoch magnetickej rezonancie, pri bezstratovom prenose elektrickej energie či magneticky nadnášaných rýchlovlakoch. A malý model vláčika levitujúceho nad magnetickou traťou sme mohli vidieť aj na vlastné oči. Dozvedeli sme sa, že materiál prejde do supravodivého stavu, keď ho dostatočne ochladíme. Na to dobre poslúžil tekutý dusík, a tak sme mali v triede oblasti s teplotou - 196°C.

 • Nie každý mal v živote to štastie, že sa narodil na tom „správnom“ mieste na Zemi. Na svete existujú štáty s hrozivým podielom negramotnej populácie. A možno práve preto je pre nás fakt, že sa dieťa naučí čítať, písať samozrejmý, prirodzený. A pritom je to zázrak. Vedieť čítať, písať je šanca zmocniť sa vedomostí, je to šanca snívať, ísť a dosiahnuť svoj sen. Naši prváci už poznajú všetky písmená. Už nečítajú zo Šlabikára, už čítajú z Čítanky. Nastal čas Šlabikáre zapečatiť. Na našej škole má táto tradícia pečatenia Šlabikárov a slávnostná rozlúčka už vyše 20 ročnú tradíciu. A predsa každá rozlúčka je iná, nová, neopakovateľná.

 • Už tradične sa na našich športoviskách uskutočňuje aj viacboj detí materských škôl. Aj dňa 14.6.2018 tu súťažili deti z 8 materských škôl Moldavy nad Bodvou a okolia. A tradične mladých športovcov pozdravili svojim vystúpením naše mažoretky pod vedením Mgr. Zuzany Šiškovej. Ďakujeme. Veríme, že mladých športovcov správne nabudili k športovým výkonom.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou
  Československej armády 15, 045 01 Moldava nad Bodvou
 • +421 x 55 4602134

Fotogaléria