Navigácia

Partners


Videozáznamy

Streda 23. 8. 2017

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 23.8.2017)
Filip Noé (3.B)
Filip Páll (9.C)
Mgr. Helena Szabóová
Zajtra (Štvrtok 24.8.2017)
Kristián Frigmanský (7.B)
Sebastián Köteleš (6.A)
Vivien Kötelešová (6.A)
Sandra Molnárová (6.B)
Jozef Molčan (5.C)
Pozajtra (Piatok 25.8.2017)
Daniela Gállová (5.B)
Dávid Hudák (1. C)
Nikolas Ľudovít Drábik (6.C)

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou
  Československej armády 15, 045 01 Moldava nad Bodvou
 • +421 x 55 4602134
Počet návštev: 6425213

Vitajte!

Rady od stromu

Stoj vztýčene a hrdo.Pamätaj na svoje korene.Pi veľa vody.Buď spokojný so svojou prirodzenou krásou. Užívaj si výhľad.

 

Škola priateľská k deťom

 • Oznam - výberové konanie

  Riaditeľstvo Základnej školy, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou vypisuje výberové konanie na miesto

   pedagogický asistent učiteľa.

  Informácie o pracovnom mieste: Vyberove_konanie_-_asistent_ucitela.pdf

 • Síce sa už začali prázdniny, úsmev na tvári nám opäť rozžiarilo ďalšie ocenenie - environmentálne. Od minulého školského roku sme zapojení do projektu Ekostopa, pomocou ktorého sme zatraktívnili výučbu environmentálnej výchovy na našej škole. Do tohto projektu je zaregistrovaných 840 škôl z celého Slovenska, z toho v šk.r. 2016/2017 získalo Certifikát ekologicky zmýšľajúcej školy len 29 škôl. Veľmi nás teší, že sme medzi nimi, o to viac, že  je to už po druhýkrát. V tomto školskom roku sme nielen separovali a ekologicky zmýšľali, ale pomocou elektronického kalkulátora sme sa naučili zmerať si svoju ekologickú stopu. Jej hodnota pre našu školu je uvedená na certifikáte - 0,2917 globálnych hektárov na 1 osobu.

 • V uplynulých dňoch nás potešil diplom od UNICEF, ktorý nás oprávňuje používať titul ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM.

  V školskom roku 2016/2017 sa o tento titul uchádzalo 140 škôl z celého Slovenska.

  Naša škola sa zapojila do programu, ktorý je súčasťou medzinárodného programu UNICEF a počas celého roka sme realizovali  aktivity, ktoré boli potrebné na  splnenie jeho kritérií. Cieľom tohto projektu je, aby škola bola stále priateľskejšia k žiakom, ale aj k rodičom a celému pedagogickému a nepedagogickému zboru. Naším cieľom bolo povzbudiť vytváranie dobre fungujúcich komunít, v ktorých centre je sledovanie záujmu dieťaťa. Vytvoriť v škole také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Veríme, že sme správne vykročili. Ďakujeme Mgr. Erike Kissovej, koordinátorke projektu.

 • Skončil sa školský rok 2016/17. Na nádvorí školy sa v prítomnosti primátora mesta JUDr. Ing. Slavomíra Borovského a vedúcej odboru školstva Mgr. Taťjany Volkovej sa s ním rozlúčilo 543 žiakov a pedagógovia školy. Opäť uzatvárame úspešný rok. Aj pred očami mnohých rodičov, starých rodičov si z rúk riaditeľky školy PaedDr. Jolany Liszkaiovej prevzalo riaditeľskú pochvalu vyše 150 žiakov. Aj oni a mnohí ďalší žiaci si za svoju celoročnú prácu zaslúžia vysnívanú odmenu - PRÁZDNINY. Všetkým žiakom prajeme ich príjemné, zmysluplné využitie. Ďakujeme pedagógom školy za ich náročnú celoročnú prácu, oduševnelosť, dôslednosť, tvorivosť a lásku k ich povolaniu. Prajeme im príjemné dovolenkové dni, načerpanie nových síl. Poďakovanie patrí aj našim nepedagogickým pracovníkom, bez ktorých by naša škola nemohla fungovať. Záverečné poďakovanie patrí našej pani riaditeľke, ktorá vytvára tvorivé podmienky pre prácu našej rodiny zvanej ŠKOLA. Ďakujeme.

 • Dňa 29.6.2017 sa v átriu školy zišlo veľa ľudí - detí, otcov, mám, starých rodičov, pedagógov a vyše 60 krásnych mladých ľudí – našich deviatakov. Bol to ich deň. Žiaľ – predposledný v našej škole. Mnohí smútili, plakali.  A smútila aj príroda. Občas nás pokropil letný dážď, ale z úcty k našim deviatakom sme vydržali. Veď nie je to jednoduché, z istoty kamarátskych vzťahov sa vydať do neznámeho, nového. Z malých prvákov sa stali mladí ľudia, ktorí už majú za sebou aj prvé náročné skúšky.  Testovanie 9, prijímačky. Musíme ich pochváliť, lebo ich napísali lepšie ako 80% ostatných deviatakov. V priebehu deviatich rokov sa mnohému naučili, dosiahli veľa úspechov, reprezentovali seba, školu i mesto nielen na rôznych okresných súťažiach, ale aj na úrovni kraja i celého Slovenska. Podarilo sa im to, lebo chceli, mali za sebou starostlivých rodičov a po boku pedagógov, ktorí ich dennodenne motivovali, viedli, rozvíjali.  Veríme, že už teraz začínajú chápať a po rokoch ešte viac ocenia ich náročnosť, dôslednosť, ktorou k nim pristupovali, aby im odovzdali čo najviac vedomostí, rozvíjali ich myslenie a  čo najlepšie ich pripravili na stredné školy, na život. Nuž teda leťte, ako vaše balóny, do výšav. Prajeme Vám všetkým veľa úspechov, splnenie snov, dosiahnutie cieľov. Prajeme vám, aby ste počas svojho života mali pri sebe stále dobrých kamarátov, istotu lásky svojich rodičov. Nezabúdajte na ľudí, ktorí vás deväť rokov mali radi, učili, povzbudzovali, chránili. Vždy budete v našej škole vítaní a  zostanete v srdciach svojich učiteľov. Budete nám chýbať. Fotogaléria2

 • Dňa 24.6.2017 FS Pantľika mala ďalšiu príležitosť ukázať svoj spevácky a tanečný talent. Radosťou zo spevu a tanca nakazil obecenstvo Moldavského festivalu kultúry a športu. V amfiteátri predstavili karičku, verbunk, čardáš a hrou na vojakov, prekáračkami pobavili všetkých prítomných. Ďakujeme pedagógom školy, ktorí vedú naše deti k láske k ľudovému umeniu a jeho uchovávaniu, Mgr. Kamile Kissovej, PaedDr. Kataríne Kiššovej a Mgr. Andrei Sedlákovej.

 • Ďakujem žiakom za skvelé výkony a pani učiteľkám za spoluprácu.

  Fotogaléria

  Dňa 27.6.2017 sa náš športový areál opäť ozýval detskými výkrikmi radosti, povzbudzovania, fandenia. Konal sa ďalší ročník našej Detskej olympiády. Túto tohoročnú sme nezvyčajne začali spoločne vytvoreným kruhom, ktorý vyjadroval našu spolupatričnosť, jednotu, kamarátstvo. Spoločný pokrik nabudil športovcov ku skvelým výkonom. Takto, v duchu fair play aj všetci bojovali. Tešíme sa, že sa vyše stovka medailí ocitla na hrudiach dnešných hrdinov, ktorí prekonávali nielen svojich športových  súperov, ale hlavne seba. Po slávnostnom nástupe vlajková čata za pomoci nášho skvelého pána školníka vztýčila vlajku, pán školník zapálil olympijský oheň a naši výborní športovci Patrícia a Matej zložili v mene svojich kamarátov sľub. A krásny športový deň sa začal.

 • Na záver roka ďalšia výborná správa. Dňa 24.6.2017 /sobota/ sa v Rimavskej Sobote uskutočnilo celoslovenské kolo vo viacboji všestrannosti. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení Daniela Gállová, Linda Rudy, Nikoletta Csordásová, Peter Halász a Daniel Jančik. Uspieť v takejto konkurencii nie je jednoduché, najmä preto, že jednou z disciplín je aj plávanie. A to je práve nevýhoda našich žiakov. Máme ale obrovskú radosť, že napriek tomuto nedostatku získal náš žiak Daniel Jančik v kategórii M4 2. miesto. Blahoželáme. Ďakujeme našim skvelým žiakom i Mgr. Daniele Karaffovej za prípravu žiakov a pani učiteľke Lívii Baškovej za pomoc a spoluprácu.

 • Dňa 22.6.2017 sa v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo tejto súťaže. Po dlhom váhaní, zvažovaní sa naše v krajskom kole úspešné triedy 6.B a 7.A napokon vybrali na dlhú, náročnú cestu v skorých ranných hodinách do Bratislavy. Prečo váhali?  Dlhá, namáhavá cesta, náročné posledné školské dni i nazanedbateľná finančná náročnosť prepravy.... Napokon sa rozhodlo, nevzdáme to, ideme. Ako správni východniari. A bolo to správne rozhodnutie. Naše dve triedy sú ozaj super! V náročnom celoslovenskom meraní sa 6.B trieda stala VÍŤAZOM súťaže. Ale ani žiaci 7.A nemusia žialiť, obsadili  NÁDHERNÉ 3. miesto. GRATULÁCIE! Ďakujeme žiakom i pedagógom za šírenie dobrého mena našej školy a mesta.

 • Dňa 21.6. 2017 sa žiaci 1.B triedy rozlúčili so svojim Šlabikárom a vložili ho do obálky spolu so svojimi spomienkami za uplynulý rok. Všetko, čo sa za tento rok, počas uplynulých desiatich mesiacov naučili, zhrnuli do krátkeho programu, ktorý predviedli svojim rodičom, starým rodičom a príbuzným. Ukázali im ako čítajú, píšu, počítajú, spievajú a tancujú. Preukázali tak svoju šikovnosť, vytrvalosť a svoj talent.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Československej armády 15, Moldava nad Bodvou
  Československej armády 15, 045 01 Moldava nad Bodvou
 • +421 x 55 4602134

Fotogaléria