Školská jedáleň

Zloženie stravy

Jedálny lístok

Hlavnou náplňou je pripravovať kvalitnú, racionálnu a biologicky plnohodnotnú stravu pre žiakov základných a stredných škôl.

Jedálny lístok sa zostavuje vždy týždeň vopred. Pri jeho zostavovaní sa kladie dôraz na pestrosť, obmieňanie technologických postupov, obmieňanie príloh a doplnkov.

Obed pozostáva z polievky a hlavného jedla. Doplňuje sa nápojom, šalátom, kompótom či oblohou. Pre spestrenie a v závislosti od finančnej normy sú zaraďované ako doplnok jogurty, cereálne tyčinky, detská výživa, čniky a hlavne ovocie. Šaláty sa pripravujú z čerstvej sezónnej zeleniny.  Vhodnou skladbou jedálneho lístka je zabezpečená vyvážená nutričná a aj energetická hodnota pre jednotlivé vekové kategórie.

Jedálny lístok je doplnení o zoznam alergénnych zložiek:

1 – obilniny,  2 –kôrovce, 3 – vajcia, 4 – ryby, 5 – arašidy, 6 – sója, 7 – mlieko,  8 – orechy, 9 – zeler, 10 – horčica, 11 – sézam, 12 – siričitany, 13 – vlčí bôb,  14 - mäkkýše

*Zmena jedálneho lístka je vyhradená.