Žiaci 2.B triedy mali jedinečnú príležitosť privítať milú návštevu – bylinkárku, ktorá im priblížila čarovný svet liečivých rastlín. Počas pútavej besedy im predstavila rôzne druhy byliniek, porozprávala o ich účinkoch na človeka a vysvetlila, ako ich správne zbierať, sušiť a uchovávať, aby si zachovali svoje liečivé vlastnosti.
Deti sa dozvedeli aj zaujímavosti z minulosti, keď sa ľudia liečili výlučne pomocou byliniek, a spoznali význam herbárov – kníh, v ktorých sa bylinky zaznamenávali a uchovávali pre ďalšie generácie.
Bylinkárka im priniesla ukázať aj rôzne výrobky z bylín, ako sú mastičky, tinktúry či spreje, a predviedla im, ako si môžeme pripraviť jednoduchý bylinkový čaj. Okrem toho si deti mohli prezrieť zaujímavé knihy o bylinkách, ktoré ich inšpirovali k ďalšiemu objavovaniu prírody.
Najväčšiu radosť mali deti z praktickej časti – bylinky si mohli prezrieť, ovoňať a ochutnať pripravené bylinkové čaje. Táto skúsenosť bola pre všetkých nielen poučná, ale aj veľmi príjemná.
Beseda bola pre žiakov obohacujúcim zážitkom a veríme, že si z nej odniesli nové poznatky aj väčší záujem o prírodu a jej liečivé poklady.
Na záver by sme sa chceli srdečne poďakovať pani Amálii Cingely za to, že si našla čas, prijala naše pozvanie a podelila sa s nami o svoje vedomosti a skúsenosti o bylinkách.

































































