• Ďalší medzinárodný úspech

          • Naši mladí výtvarníci dosiahli veľký úspech na medzinárodnej výtvarnej súťaži v Českej republike. Do súťaže sa zapojili deti z 11 krajín celého sveta. Hoci naši žiaci nezískali ocenenie, ich výtvarné práce boli vybrané na výstavu, čo považujeme za veľkú poctu a uznanie ich talentu. Vystavene práce budú Vierky Schmotzerovej 2.C od p.u. Komjatiovej a Attila Dobos 7.C, Natáli Meisterovej a Tomáša Miklósa obaja z triedy 9.C pod vedim uč. Fehérovej. Sme na nich veľmi hrdí a tešíme sa z úspešnej reprezentácie našej školy i Slovenska.

          • Melónová párty v ŠKD

          • Dnes sa popoludnie v našom školskom klube detí nieslo v znamení osvieženia a dobrej nálady. Vychovávatelia pripravili pre deti melónovú párty, počas ktorej im nakrájali chutné a šťavnaté melóny. 

            O skvelú atmosféru sa postarala veselá hudba, pri ktorej si deti zatancovali a zabavili sa so svojimi kamarátmi. Nechýbalo ani príjemné osvieženie vodou, ktoré všetci s radosťou privítali.

            Popoludnie plné smiechu, pohybu a sladkého melóna si deti veľmi užili. Tešíme sa na ďalšie spoločné letné aktivity v našom ŠKD! 🍉☀️💦🎶

          • Na návšteve ...

          • Žiačky našej školy Čsačky opäť navštívili podvedením Mgr. Františky Fehérovej kamaratov "Večné deti", kde spoločne tvorili kreatívny zvonček z plastového pohára. Zvončeky vyfarbili fixkami a ozdobili korálkami podľa vlastnej fantázie. Počas spoločnej aktivity zažili príjemné chvíle plné relaxu, pohody, tvorivosti a vzájomnej spolupráce.

          • Športová bodka za základnou školou: Rozlúčkový turnaj deviatakov

          • Školská telocvičňa včera 23.6.2026 ožila neopakovateľnou atmosférou. Žiaci deviateho ročníka sa so svojou základnou školou rozlúčili tak, ako sa patrí – s pohybom, emóciami a fair play duchom. Konal sa tradičný rozlúčkový volejbalový turnaj, ktorý priniesol napínavé zápasy, obetavé zákroky a obrovské množstvo zábavy.

            Napínavé súboje na sieti

            Turnaj bol plný rivality, no najmä vzájomného rešpektu. Žiaci chceli v posledných spoločných momentoch na škole nechať na palubovke maximum. Každá trieda postavila do boja silný tím, no herné skúsenosti a pevné nervy nakoniec rozhodli o celkovom poradí.

            Konečné výsledky turnaja

            • 1. miesto: Družstvo učiteľov
            • 2. miesto: Družstvo 9. C
            • 3. miesto: Družstvo 9. A
            • 4. miesto: Družstvo 9. B

            Učitelia opäť dokázali, že okrem vedomostí v triedach majú stále skvelú formu aj pod sieťou. Deviataci z 9. C im však nedali nič zadarmo a po bojovnom výkone si odniesli strieboro. Bronz si vybojoval tím 9. A a tesne pod stupňom víťazov skončila trieda 9. B, ktorá si zaslúži pochvalu za obrovskú bojovnosť a skvelé fandenie.

            Viac ako len šport!

            Tento turnaj nebol iba o bodoch a medailách. Pre deviatakov to bola jedna z posledných spoločných aktivít pred odchodom na stredné školy. Spomienky na spoločné smeče, bloky a záverečné podanie rúk im budú tieto pekné školské časy pripomínať ešte veľmi dlho.

            Všetkým absolventom prajeme veľa úspechov v ich ďalšom živote a veríme, že na šport nezanevrú ani v budúcnosti!

          • Didaktické hry I. stupeň

          • Dňa 24. júna sa pre žiakov I. stupňa uskutočnili didaktické hry formou vychádzky a praktických aktivít na stanovištiach v prírode. Počas vychádzky si žiaci upevnili vedomosti z dopravnej výchovy a v reálnych situáciách si precvičili správne správanie v cestnej premávke. Na jednotlivých stanovištiach sa venovali zdravotnej príprave, kde si osvojovali základné postupy prvej pomoci, obväzovanie a privolanie pomoci. Zároveň sa oboznámili so zásadami bezpečného správania pri rôznych činnostiach a s rizikami pri pobyte v prírode, pričom si rozvíjali aj vzťah k ochrane životného prostredia.

            Toto podujatie malo veľký význam pre rozvoj praktických životných zručností žiakov, posilňovanie ich zodpovednosti za vlastné zdravie a bezpečnosť, ako aj pre formovanie pozitívneho a uvedomelého prístupu k prírode a okolitému svetu. V závere roka si takto prakticky preverili získané vedomosti a zažili príjemný deň v prírode.

          • Ďalší celoslovenský úspech

          • V tomto školskom roku sa uskutočnil už 12. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Indické bájky očami detí.  Do súťaže bolo zaslaných približne 500 výtvarných prác z celého Slovenska.

            Úlohou žiakov bolo prečítať si vybraný príbeh z indických bájok, zamyslieť sa nad múdrosťou a ponaučením ukrytým v príbehu, porozprávať sa o jeho význame a následne ho výtvarne stvárniť.

            Naši žiaci ilustrovali príbeh „Chamtivý holič“ a svojimi krásnymi prácami dosiahli výborné výsledky.

            Veľmi sa tešíme z úspechu našich žiakov:

            • Marcus Gábor z 3. A triedy získal 3. miesto v kategórii 7 – 11 rokov.
            • Sofia Oravczová  z 8.C triedy získala 2. miesto v kategórii 12 – 15 rokov.

            • Blahoželáme aj ich pedagógom, PaedDr. Kataríne Kiššovej a Mgr. Soni Maléterovej.

          • Beseda s bylinkárkou

          • Žiaci 2.B triedy mali jedinečnú príležitosť privítať milú návštevu – bylinkárku, ktorá im priblížila čarovný svet liečivých rastlín. Počas pútavej besedy im predstavila rôzne druhy byliniek, porozprávala o ich účinkoch na človeka a vysvetlila, ako ich správne zbierať, sušiť a uchovávať, aby si zachovali svoje liečivé vlastnosti.

            Deti sa dozvedeli aj zaujímavosti z minulosti, keď sa ľudia liečili výlučne pomocou byliniek, a spoznali význam herbárov – kníh, v ktorých sa bylinky zaznamenávali a uchovávali pre ďalšie generácie.

            Bylinkárka im priniesla ukázať aj rôzne výrobky z bylín, ako sú mastičky, tinktúry či spreje, a predviedla im, ako si môžeme pripraviť jednoduchý bylinkový čaj. Okrem toho si deti mohli prezrieť zaujímavé knihy o bylinkách, ktoré ich inšpirovali k ďalšiemu objavovaniu prírody.

            Najväčšiu radosť mali deti z praktickej časti – bylinky si mohli prezrieť, ovoňať a ochutnať pripravené bylinkové čaje. Táto skúsenosť bola pre všetkých nielen poučná, ale aj veľmi príjemná.

            Beseda bola pre žiakov obohacujúcim zážitkom a veríme, že si z nej odniesli nové poznatky aj väčší záujem o prírodu a jej liečivé poklady.

            Na záver by sme sa chceli srdečne poďakovať pani Amálii Cingely za to, že si našla čas, prijala naše pozvanie a podelila sa s nami o svoje vedomosti a skúsenosti o bylinkách.

          • Školské výlety, na ktoré budeme ešte dlho spomínať! 

          • My, žiaci tried 7.C, 8.A a 8.B, sme sa spolu s našimi triednymi učiteľmi vydali na dobrodružnú výpravu -  do nádherných Pienin a spoznávania nášho okolia  – a veru, stálo to za to!

            👉 1. deň – Pieniny v plnej kráse Naša cesta začala v Červenom kláštore, kde sme na chvíľu vkĺzli do minulosti. Počas prehliadky sme odhalili tajomstvá mníšskeho života (niektorí z nás dokonca na chvíľu uvažovali, že by to mohli skúsiť tiež… ale len do najbližšej prestávky 😄).

            V programe Kláštorná škola sme si vyskúšali, aké to bolo byť žiakom kedysi – a zhodli sme sa, že dnešné školské lavice sú predsa len o čosi pohodlnejšie.V Bylinkárni sme objavili silu liečivých rastlín, vyrobili levanduľová soľ a možno sme si odniesli aj pár tipov na „zázračné“ recepty.

            Potom nás čakala nádherná túra prielomom Dunajca až do Lesnice. Kochali sme sa výhľadmi, fotili ostošesť a naše nohy síce miestami protestovali, ale zvládli to na jednotku!

            👉 2. deň – dobrodružstvo pokračuje Druhý deň sme sa vybrali na turistickú vychádzku k Ladislavovej vyvieračke a objavili sme aj zaujímavý rastlinný kostol.

            A keďže po túre poriadne vyhladne, zakončili sme deň tou najlepšou klasikou – opekačkou. Špekáčiky mizli rýchlejšie než naše domáce úlohy pred víkendom 😁.

            💚 Domov sme sa vrátili unavení, ale plní zážitkov, smiechu a krásnych spomienok. Spoločne strávený čas nám ešte dlho zostane v pamäti.

            Ďakujeme našim učiteľom za skvelú organizáciu a tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá!

          • S radosťou sme si prečítali...

          • V denníku Šport zo dňa 19.6.2026 si môžete aj vy prečítať rozhovor s bývalým žiakom našej školy, Adamom Klajberom, Majstrom Slovenska, úspešným reprezentantom Slovenska v stolnom tenise.

          • Tematický deň Háj -7.B

          • Dňa 19. 6. 2026 sme sa spoločne vybrali do príjemnej dedinky Háj. Netradičný deň  sme začali v prírode pri vodopádoch, prechádzkou lesom a zábavou pri vode. Náš deň bol pestrý, prepojený s rôznymi aktivitami v rodinnom prostredí a v dobrej nálade. Náš netradičný deň pokračoval maľovaním na kamienky, únikovou hrou v nádhernej  VEŽI a v nádhernom prostredí a obed sme trávili  rozprávaním v rodinnej atmosfére  s prehliadkou krásnej záhrady  s domácimi zvieratkami.

            A po krátkej prestávke ?

            Náš deň sme zakončili na ihrisku s rôznymi spoločenskými hrami aj s angličtinou. Deň bol pestrý na súťaže, sprevádzaný dobrou náladou, kde sme si pomerali sily, otužovali vzťahy s vodou či skvelým melónom a využili vedomosti z anglického jazyka.

            A my 7.B ďakujeme rodine Verkinovej, Jasečkovej a Kötelešovej  za tento  príjemný deň  v kruhu priateľov.

          • Školský výlet piatakov

          • V dňoch 15. -16. júna sa 85 žiakov 5. ročníka zúčastnilo školského výletu.

            Úchvatná príroda Nízkych Tatier, ubytovanie v útulnom hoteli Heľpa, návšteva skanzenu v Pribyline - Múzeum liptovskej dediny, super jazda vláčikom na Čiernohorskej železnici, kŕmenie a pozorovanie sysľov pasienkových na Sysľovisku pri Muráni v malebnom prostredí Národného parku Muránska planina priamo pod Muránskym hradom.

            Tieto zážitky si piataci odnášajú domov spolu s triednymi učiteľkami PhDr. I. Klajberovou, Mgr. D. Bányászovou, Mgr. Z. Pállovou a náhradným triednym učiteľom Bc. Jindřichom Tesarčíkom ako zastupujúcim učiteľom za pani učiteľku Mgr. B. Bystrú, ktorá nás podporovala na diaľku. 

          • SUPERTRIEDY sú z MOLDAVY nad BODVOU

          • Opäť veľký úspech žiakov našej školy!!! Dňa 17.6.2026 súťažili žiaci II.B a I.A v prvej kategórii a žiaci V.C a V.A v druhej kategórii v celoslovenskom kole súťaže Supertrieda. Obom tímom sa podaril skvelý výsledok a oba  zvíťazili vo svojich  kategóriach. Tému Oči sú vzácny dar spracovali tak, že zanechali za sebou konkurenciu. Svojimi vystúpeniami donútili zamyslieť sa nad podstatnými vecami a niekoľkokrát obecenstvu z výkonu našich žiakov nabehli aj zimomriavky. A kto sa za úspech našich Supertried podpísal? PhDr. Iveta Klajberová, Mgr. Barbora Bystrá, Mgr. Soňa Maléterová, Mgr. Helena Szabóová, Mgr. Mária Lovászová, Mgr. Kamila Kissová, Mgr. Kristína Bérešová, Mgr. Jana Halecká, obetaví  rodičia, podporujúce vedenie našej školy i prajni a nápomocní pedagogickí spolupracovníci. Ďakujeme firme MilkAgro za croissanty a spoločnosti Fresh za zabezpečenie pitného režimu. O tom, aké skvelé Supertriedy máme, sa môžete presvedčiť v piatok  19.6. 2026 o 17:00 v sále MsKS na Moldavských dňoch. 

          • Neomylné pero

          • V našej škole sme zažili zaujímavý deň. Konala sa súťaž Neomylné pero, v ktorej si zmerali sily najšikovnejší pisári z každej triedy na I. stupni. 

            Každý z nich sa snažil, aby jeho pero bolo čo najpresnejšie, aby ani jedno písmenko nezablúdilo. Nad diktátmi akoby bdela neviditeľná víla Pravopisníčka, ktorá potichu sledovala, kto si zaslúži titul najlepšieho pisateľa.

            Víťazi si odniesli pekné ceny a ostatní žiaci mali dobrý pocit v srdiečku, že to zvládli najlepšie, ako vedeli.

            Tešíme sa, že sa o rok opäť stretneme pri ďalšom dobrodružstve s perom v ruke.

            Absolútni víťazi:

            1. ročník:

              Zoe Štarková, 1.C

            2. Ročník: 

              Tia Pállová, 2.A

            3. Ročník:

              Lea Hudáková, 3.B

            4. Ročník:  

              Viktória Vranai, 4.C

            Všetkým víťazom srdečne BLAHOŽELÁME! Organizátorky súťaže Mgr. Valéria Komjátiová a Mgr. Kristína Bérešová, ďakujú za pomoc pri diktovaní a následnej kontrole 24 diktátov Mgr. L. Baško, PaedDr. Z. Debnárovej, Mgr. B. Kočišovej, Mgr. Z. Beržiovej.

          • Leyla tretia na medzinárodnej atletickej súťaži

          • Leyla Czeranko z 1.A triedy dnes 16.6.2026 obhájila svoje včerajší semifinálový výsledok. V SUPERFINÁLE Čokoládovej tretry v Ostrave získala krásne tretie miesto v behu na 100 metrov. Bezpochyby si prinesie domov veľa krásnych zážitkov zo stretnutí so známymi atlétmi, z atmosféry medzinárodného atletického podujatia a iste aj motiváciu do ďalších súťažných úspechov. Leyla tešíme sa spolu s Tebou a sme na Teba pyšní!

          • Športový viacboj žiakov 2.stupňa

          • Dňa 16. júna 2026 sa na pôde Základnej školy Československej armády 15 v Moldave nad Bodvou uskutočnili letné preteky v športovom viacboji žiakov 2. stupňaSúťaž zorganizovalo Multifunkčné centrum pre deti a mládež v spolupráci s Mestským športovým klubom a ZŠ ČSA 15. Podujatia sa zúčastnilo 8 základných škôl z Moldavy nad Bodvou a okolia, ktoré súťažili v kategóriách 5. až 9. ročník. Súťažiaci si zmerali sily v disciplínach ako skok do diaľky z miesta, vytrvalostný beh, hod kriketovou loptičkou, beh na 300 metrov a štafetový beh. Našu školu reprezentovali družstvá v štyroch kategóriách, ktoré tvorili talentovaní a bojovní žiaci pripravení podať čo najlepšie výkony. Počas celého dopoludnia predvádzali výbornú kondíciu, odhodlanie aj tímového ducha. Nechýbali napínavé súboje, rýchle štafety ani kvalitné výkony v jednotlivých disciplínach. Naši žiaci vybojovali pekné výsledky vo všetkých štyroch kategóriách. Tento úspech je dôkazom ich systematickej prípravy, športového nadšenia a výbornej spolupráce v tíme. ZŠ ČSA 15 reprezentovali: 

            1. miesto 6. ročník: Vislay William, Vozar Natanael, Sebestyén Dávid, Fabóová Karin, Jasečková Viktória, Drága Zoja 

            2. miesto 7. ročník: Molnár Andreas, Kajča Damián, Bačo Tomáš,Gedonová Chiara, Asztalosová Diana, Chovancová Ema 

            1. miesto 8. ročník Szabo Viktor, Kmecko Róbert, Kulčár Filip, Herczegová Molly, Faragó Liana, Fabóová Alexandra

            4. miesto 9. ročník Klotňa Peter, Kočiš Leo, Kirliga Lukáš Ladislav, Bužická Laura, Karaffová Tatiana, Meisterová Natália Blahoželáme! Ďakujeme našim skvelým športovcom aj ich pedagógom, ktorí ich pripravovali, Mgr. Radoslavovi Servilovi a Bc. Jindřichovi Tesarčíkovi.

          • 8.C  V  BUDAPEŠTI

          • Strávili sme v Budapešti dve noci a tri dni. Zážitkov a fotografií máme tisíce a padlo približne milión otázok typu: „Ešte ako ďaleko?“  

            Ôsmaci sa vydali spoznávať Budapešť a hneď od prvých chvíľ bolo jasné, že nuda zostala doma. Precestovali sme časť mesta vlakom, metrom, loďou aj vlastnými nohami. A nohy veru dostali zabrať – denne sme prešli aj 12 km! Obdivovali sme majestátny parlament, chlapci - futbalisti nesmeli vynechať Puskas arénu, previezli sme sa aj historickým metrom, stretli medveďa v zoo a z paluby lode sme si vychutnali krásny výhľad na Dunaj aj celé mesto.

            Okrem pamiatok sme si odniesli to najcennejšie – spoločné zážitky, veľa smiechu, nové spomienky a fotky, ktoré budú ešte dlho pripomínať, že sme Budapešť  zažili na vlastnej koži.  

        • Euro v našich peňaženkách – medzinárodný projekt eTwinning
          • Euro v našich peňaženkách – medzinárodný projekt eTwinning

          • Žiaci 7. A triedy našej školy sa v tomto školskom roku zapojili do medzinárodného projektu eTwinning s názvom „Euro v našich peňaženkách“. Projekt prebiehal v spolupráci s tromi slovenskými a dvoma českými školami.

            Cieľom projektu bolo priblížiť žiakom význam spoločnej európskej meny, rozvíjať ich finančnú gramotnosť a zároveň podporiť medzinárodnú spoluprácu a komunikáciu.

            Počas projektu sa žiaci oboznámili s históriou peňazí na Slovensku aj v Česku. Zisťovali, aké meny sa používali v minulosti a ako vznikli súčasné eurobankovky a euromince. Veľmi zaujímavou aktivitou bola tvorba vlastných návrhov euromincí, pri ktorej mohli žiaci naplno rozvinúť svoju kreativitu.

            Súčasťou projektu bolo aj praktické porovnávanie cien potravín na Slovensku a v Českej republike. Žiaci simulovali nákupy, analyzovali cenu rovnakých výrobkov a diskutovali o rozdieloch v cenách. Týmto spôsobom si rozvíjali nielen matematické zručnosti, ale aj schopnosť orientovať sa v bežných finančných situáciách.

            Projekt bol obohatený o rôzne kvízy a interaktívne aktivity, ktoré žiakov motivovali a zároveň prehlbovali ich vedomosti hravou formou.

            Zapojenie do projektu eTwinning bolo pre žiakov cennou skúsenosťou. Okrem nových poznatkov si zdokonalili digitálne zručnosti, naučili sa spolupracovať a získali lepší prehľad o fungovaní peňazí v každodennom živote. 

            Projekt bol realizovaný pod vedením Mgr. Evy Mižakovej.

          • Finančná gramotnosť v praxi: Kam sa mince kotúľajú

          • Počas tematického dňa zameraného na finančnú gramotnosť si žiaci 1.,2. a 3. ročníka vyskúšali úlohu predajcov aj zákazníkov v súťaži „Kam sa mince kotúľajú“. Prostredníctvom edukačnej hry Obchod si prakticky precvičili počítanie, hospodárenie s peniazmi a základy obchodovania.

            Dňa 15.6.2026 pred školskou jedálňou vzniklo malé nákupné centrum so šiestimi obchodmi, kde sa nakupovalo za vlastnú menu – čsa-čky. Žiaci predávali plyšové hračky a výrobky vytvorené v ŠKD, pričom o víťazoch rozhodla záverečná inventúra.

            Výsledky súťaže:🥇 1. miesto – 2.C: Eliza Jakabová, Jakub Tima🥈 2. miesto – 3.B: Lea Holečko, Dávid Mušinský🥉 3. miesto – 2.A: Adam Balázs, Viktória Vranaiová

            Teší nás, že žiaci počas aktivity preukázali zodpovednosť, samostatnosť a férovosť.

            Aj žiaci štvrtého ročníka sa v rámci finančnej gramotnosti oboznamujú so svetom eurobankoviek a euromincí, pričom sa učia spoznávať ich ochranné prvky a národné symboly. Po získaní týchto dôležitých vedomostí ich čaká vedomostný kvíz CESTA ZA FINANČNOU SLOBODOU, ktorý preverí ich schopnosť správne počítať ceny a zľavy. Na základe dosiahnutých výsledkov budú všetci mladí bankári spravodlivo ohodnotení a získajú odmenu podľa svojej úspešnosti v ňom.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii dnešného podujatia, Mgr. Zuzane Beržiovej, Mgr. Lucii Baško a pani vychovávateľkám za spoluprácu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

          • Neskutočný výkon našich žiakov!

          • Dnes /15.6./ si v semifinále Čokoládovej tretry v Ostrave merali sily najmladší atléti zo Slovenska, z Čiech, Ukrajiny a Poľska. Medzi stovkami talentovaných atlétov sa tí naši z ČSAčky držali naozaj skvelo. Riško Köröši zo IV.A obsadil v hode vortexom 6. miesto z 39-tich súťažiacich s obdivuhodným výkonom 41,28m. Leyla Czeranko z I.A si zase v behu na 100m vybojovala 3. miesto. Postúpila tak do zajtrajšieho SUPERfinále Čokoládovej tretry. Vo finálom behu o 16:15 zabojuje o čo najlepšie umiestnenie. Najväčším zážitkom však pre týchto detských športovcov je, že súťažia v priestoroch, kde si zajtra zmerajú sily atletické legendy na Zlatej tretre. Budú tak môcť na vlastné oči vidieť svoje športové idoly, zažiť atmosféru veľkého mítingu a možno ich to motivuje aj do budúcich zápolení. Riško a Leyla, ďakujeme, sme na Vás hrdí! Leyla, uži si zajtrajšie finále! Vďaka patrí aj obetavým rodičom týchto súťažiacich a pani učiteľkám Lívii Baškovej a PaedDr. Zuzane Debnárovej, ktoré sa týmto žiakom venovali.

             

          • Úspech našich žiakov na krajskom kole Detskej P‑T‑S

          • Dňa 15. júna 2026 sa na atletickom štadióne pri ZŠ ČSA 15 v Moldave nad Bodvou uskutočnilo krajské kolo súťaže Detská P‑T‑S, organizované Slovenským atletickým zväzom v rámci projektu Detská atletika.

            Našu školu reprezentovali dve družstvá, ktoré si zmerali sily v rôznych atletických disciplínach zameraných na rýchlosť, silu, obratnosť a vytrvalosť.

            Mladšia kategória

            V mladšej kategórii nás reprezentovali:Sofia Darvašová, Maximilián Kiss, Peter Agyagos a Jakub Grác.

            Družstvo predviedlo veľmi pekné výkony a v konkurencii štrnástich družstiev si vybojovalo výborné 3. miesto.

            Staršia kategória

            V staršej kategórii našu školu reprezentovali:Andreas Szabó, Leonard Mathé, Isabella Göbl, Marko Sebestyén, Laurencia Kočišová a Sebastián Tima.

            Staršie družstvo podalo vynikajúce výkony vo všetkých disciplínach a v silnej konkurencii siedmich družstiev si vybojovalo skvelé 1. miesto. Týmto úspechom si zároveň zabezpečilo postup na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici.

            Všetkým našim športovcom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy, nasadenie a tímového ducha. Víťaznému družstvu držíme palce na celoslovenskom finále a prajeme veľa ďalších úspechov. Ďakujeme pani učiteľkám L. Baškovej a PaedDr. Z. Debnárovej za prípravu žiakov.